Aké interiérové farebné trendy sú tieto Vianoce in? Inšpirujte sa!

Aké interiérové farebné trendy sú tieto Vianoce in? Inšpirujte sa!

Vianočná výzdoba nám dá každý rok zabrať, pretože je každý rok v móde niečo iné. Samozrejme, zariaďovať každé Vianoce domácnosť nanovo nie je v našich finančných možnostiach a je to v podstate aj zbytočné, ale ako ísť s dobou a mať doma zároveň každý rok niečo nové?

Aké interiérové farebné trendy sú tieto Vianoce in? Inšpirujte sa!
(zdroj: unsplash.com)

Odvážna a krikľavá, ale moderná

Farbou roka sa údajne stala Viva Magenta. Ak ste o takejto farbe ešte nikdy nepočuli, ide o živé ružové a výrazné fialové odtiene. Tieto farby sú tiež dôležitými tónmi vianočnej sezóny. Hodia sa najmä do domácnosti tých, ktorí radi experimentujú. Ak k nim patríte, zvoľte škálu ružových farieb v celej výzdobe alebo zaveste na stromček len purpurové ozdoby v lesklých, matných a trblietavých povrchoch. Zaujímavá môže byť aj kombinácia purpurovej s tónmi ako ametystová alebo zafírovomodrá. Túto farbu môžete dostať do interiéru predovšetkým prostredníctvom doplnkov, pretože premaľovať si steny na ružovo asi nie je veľmi praktické a ani vhodné. Všetky doplnky a dekorácie do domácnosti si môžete online kúpiť lacnejšie vďaka výpredaju Merkury Market alebo Mobelix zľavovému kódu.

Nech je z vašej obývačky dúha

Ak nechcete vsadiť všetko na jednu farbu, dobrá je aj hravá a radostná téma mixu farieb. Bude nielen pastvou pre oči, ale má za cieľ aj oživiť humor a radosť v našich každodenných chvíľach. Zamerajte sa hlavne na viacfarebné dekorácie, personalizované ozdoby, ale aj tie netradičnejšie v tvare suši, avokáda či Santu jogína. Ďalším vianočným trendom je aj trend popkultúry, ku ktorému môžete pridať aj pár spomienok z detstva, odvážne tóny alebo retro materiály. Nemali by vám chýbať ani trblietavé ozdoby v rôznych textúrach vrátane lesklých kúskov, hrubého zamatu a saténu. Dopriať si môžete aj predčasný vianočný darček v podobe nového kusu nábytku, ktorým tiež vnesiete do svojej domácnosti kúsok novoty a možno aj trendu. Dolaďte ho k výzdobe či farebnosti interiéru a využite XXXLutz zľavový kód, vďaka ktorému pri takýchto nákupoch ušetríte.

Farby, ktoré dobre doladíte so všetkým

Pre konzervatívnejších ľudí tu máme Vianoce v čierno-bielom zhotovení. Hoci to tak znie, takéto Vianoce nemusia byť nudné alebo nevýrazné. Dekorácie totiž stále plnia svoju nadčasovú funkciu a s ich farebnou aktuálnosťou netrafíte vedľa. Doplnky sú samy o sebe výrazným prvkom s efektom od odvážneho až po minimalistický, no takáto kombinácia vám bude ladiť aj s trendovou trblietavou striebornou alebo zlatou. Skvelé na tejto kombinácii je aj to, že môžete zmeniť celkový vzhľad pridaním ďalšej farby. Zvoľte napríklad jemnú bledoružovú alebo béžovú, prípadne zvýšte dramatickosť priestoru tmavozelenou alebo tmavočervenou. Na Vianoce sa nemusí blyšťať iba zlato. Môže to byť aj strie­bro, cín, bronz alebo platina, pretože zmiešané kovy sú obľúbené nielen v bežnom domácom, ale aj vianočnom dizajne. Kovy dodajú celej vašej výzdobe záverečný lesk a potrebnú iskru. Okrem toho sa tiež dobre spájajú takmer s akoukoľvek farebnou kombináciou alebo témou. Vyberte si neutrálnejšie metalické tóny, napríklad šampanské zlato, cín, železo alebo bronz, alebo sa vyfarbite v štýle Veľkého Gatsbyho a získajte honosný vzhľad, ktorý vám bude pripomínať 20-te roky minulého storočia.