Chcete zmodernizovať kúpeľňu? Vieme, ako na to!

Chcete zmodernizovať kúpeľňu? Vieme, ako na to!

Chystáte sa práve rekonštruovať kúpeľňu? Tak určite máte minimálne predstavu o tom, v akom štýle by mala byť. Ste zástancom klasického, alebo skôr moderného štýlu? Poradíme vám, čo do kúpeľne pridať, aby vyzerala skvelo – nech ju už chcete mať v akomkoľvek štýle!

Chcete zmodernizovať kúpeľňu? Vieme, ako na to!
(zdroj: unsplash.com)

Mramorový obklad? Prečo nie!

Do kúpeľne sa hodí zeleň. To je pravidlo, ktoré uplatníte v klasickej, modernej aj retro kúpeľni. Naaranžujte ju do kvetináčov, kvetináče dolaďte so zvyškom zariadenia a máte vyhrané. Efektný je napríklad aj mramor. Nebojte sa, nemusíte si vziať ďalšiu hypotéku na to, aby ste si ho kúpili – pokojne použite nepravý, ide predsa o efekt. Hitom sa stali predovšetkým veľkorozmerné obklady z neho. Ak chcete byť hypermoderný, dostaňte do svojej kúpeľne čiernu, napríklad v podobe čierneho umývadla. Myslite však na to, že k takémuto umývadlu budete musieť doladiť aj zvyšok zariadenia.

Dve umývadlá sú lepšie, ako jedno

V prípade, že vám to priestorové možnosti vašej kúpeľne dovolia, umiestnite vaňu voľne do priestoru. Pôsobí to vzdušne, moderne a veľmi efektne, pretože to rozhodne nenájdete v každej, ani v každej druhej kúpeľni. To isté platí aj o dvoch umývadlách. Ak si to môžete dovoliť, dajte si ich do kúpeľne – dosiahnete tak nielen praktické riešenie v prípade, že je vás v domácnosti viac, ale aj honosný a luxusný dojem. A aby bol dojem ešte lepší, nechajte si podsvietiť zrkadlo. Je to detail, ktorý ale dokáže zázraky. Atmosféra celej miestnosti sa týmto svetlom úplne zmení.

Minimalisticky a s čiernou

Hitom poslednej sezóny sú aj priehľadné sprchové kúty s čiernym olemovaním. Ak už sprchový kút máte, ale bez čierneho lemu, môžete ho jednoducho dotvoriť obyčajnou čiernou dekoračnou páskou. Čierna je jednoducho moderná a nadčasová – dajte si ju aj na jednu zo stien. Je to možno trochu odvážne, ale aj veľmi dizajnové. Moderný je dnes aj minimalizmus. Kúpeľni stačia strohé línie a minimum vecí. Aby ste však aj to minimum mali kam uložiť, potrebujete úložné priestory. Stavte na koše, krabice, otváracie sedenie – jednoducho hocičo, čo zaujme na prvý pohľad. Mali by však mať aj praktické využitie, preto si dobre prezrite napríklad otvárací systém alebo materiál, z ktorého sú vyrobené, aby ste ich nemuseli po týždni používania vyhodiť.