Chcete svoju domácnosť vyzdobiť na jeseň? Pozrite sa, čo je práve in!

Chcete svoju domácnosť vyzdobiť na jeseň? Pozrite sa, čo je práve in!

Jeseň síce nie je najteplejším ročným obdobím, ale má svoje čaro vďaka špecifickej amosfére. Či už je to opadané farebné lístie, babie leto lietajúce vzduchom alebo dozrievajúce tekvice – všetko z toho môžete mať doma v malom! Odložte preto na chvíľu upratovanie a zamerajte sa na skôr na estetickú zložku domácnosti.

Chcete svoju domácnosť vyzdobiť na jeseň? Pozrite sa, čo je práve in!
(zdroj: unsplash.com)

Vyrábajte dekorácie sami

Každý rok prichádzajú nové trendy v oblasti bývania na rôzne obdobia. Na čo by ste sa mali v jeseni zamerať, aby ste boli in a zároveň si mohli použité dekorácie odložiť aj na ďalší rok. Príjemná a štýlová jesenná výzdoba môže u vás doma vykúzliť úplne inú atmosféru, než na ktorú ste zvyknutí. V prvom rade vsaďte na obrusy, závesy a obliečky v typických farbách jesene, medzi ktoré určite patrí aj horčicová, medovo žltá a hnedá. V jeseni sa hodí predovšetkým zamat, flanel, pleteniny a vrstvenie všetkých týchto materiálov. Hodia sa aj hrubé sviečky a výrazné svietniky v zlatej farbe, ktoré majú rustikálny štýl. Nebojte sa dekorácie sami vyrábať – v súčasnosti už na Instagrame a internete nájdete mnoho DIY návodov, podľa ktorých si môže aj úplny začiatočník vytvoriť naozaj profesionálnu dekoráciu.

Dekorácie môžu byť aj v exteriéri

Na jeseň sa hodia kvety, aj keď už takmer žiadne nekvitnú. Vnesiete nimi domov farby a atmosféru jesene. Ak nemáte záhradu, navštívte najbližšie kvetinárstvo alebo internetový obchod s dekoráciami. Ak si chryzantémy, veternice alebo vres viete dopestovať aj sami, máte obrovskú výhodu – môžete si dekorácie vyrobiť u vás doma. Využiť môžete aj sušené kvety, alebo zájdite na prechádzku do lesa a nazbierajte si jesenné listy, plody a tekvice. Dekorácie môžete vyložiť aj do záhrady. Či ich dáte na okenné parapety do kvetináčov, vysadíte ťahavý brečtan alebo okrasnú kapustu a skalné ruže, všetko z toho môže byť zaujímavým doplnkom vašej záhrady, ktorý pritiahne pozornosť všetkých okoloidúcich. Do kvetináčov pokojne dajte aj malé tekvičky, dekorácie zo slamy alebo svetelné reťaze. Počas sychravých dní si tak svoju domácnosť doslova rozžiarite.

Urobte si doma tvorivé dielničky

Atmosféru jesene dostaňte aj na svoj stôl. Vezmite napríklad väčší tanier alebo podnos, uložte naňho sviečky, malé tekvičky alebo menšiu vázu s kvetmi. Pokojne siahnite aj po prírodných dekoráciách v podobe šišiek, gaštanov, žaluďov či jesenných listov. Pod podnos alebo tanier dajte hnedý, biely alebo oranžový obrus, poprípade štólu s kockovaným vzorom. Zapojte do takéhoto aranžovania a dekorovania aj svoje deti alebo vnúčatá a strávte spoločný čas niečím užitočným. Pre deti bude zaujímavé vyrábať dekorácie z papiera – takže vystrihujte papierové tekvičky, farebné dáždniky alebo jabĺčka, poprípade sa s tými staršími môžete pustiť aj do vencov na dvere alebo girlánd. Najväčšou odmenou vám budú rozžiarené detské očká nad tým, čo všetko sami dokázali vytvoriť!